Texaskickers

Länkar

 

Texas Kickers samarbetar medStudieförbundet Vuxenskolan / Sjuhärad
Studieförbundet Vuxenskolan - SV/Sjuhärad


Länkar till linedanceföreningar häromkring:

Carinas Linedancers, Tidaholm - carinaklaar.dinstudio.se/

Cortina Line, Falkenberg - http://www.cortinaline.se

dAnce in LinE - www.danceinlineale.se

Fake in Line, Sjuhärad - http://www.fakeinline.se 

Fall In Line, Trollhättan - www.fallinline.se

Fancy Feet, Värnamo/Reftele - www.fancyfeet.se/

Lineup Linedance, Göteborg - www.lineuplinedance.se/

The Puzzle, Mullsjö - http://thepuzzle.info.se

Saloon Crew (även instruktörsutbildningar mm), Helsingborg - www.salooncrew.se

Toe Tapping Linedancers, Torup - www.toetapping.se/

Tranan Linedancers, Tranemo - www.trananslinedancers.n.nu

West Line Fashion, Skene  www.westlinefashion.se/

West River Line Dance, Borås - www.westriverlinedance.com

Vinga Rockers, Göteborg - www.vingarockers.se/ 

 

Dansbeskrivningar med mera

Dansbeskrivingar och videor på www.copperknob.co.uk 

Linedancer Magazine, dansbeskrivningar - www.linedancermagazine.com/

Linedance på YouTube - www.youtube.com

Linedance inom Svenska Danssportförbundet - http://www.danssport.se/

Dansskor - Gbgdansskor  -  www.dansskor.se

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)